لیست اخبار
 رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی: بافت‌های ناکارآمد شهری احیا می‌شود

دومین کنفرانس صنعت ساخت کشور با حضور کشورهای خاورمیانه در راستای احیای بافت‌های ناکارآمد شهری و توسعه صنعت ساختمان سبز برگزار می‌شود.
اطلاعات بیشتر
1398/09/09
10 درصد تهران در پهنه گسل‌های اصلی زلزله

یکی از وظایف مهم مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی فراهم کردن زمینه برای توسعه فناوری در صنعت ساخت در کشور است و این موارد بر اساس تدوین آ‌یین نامه و دستور العمل فنی و از طریق نشست‌های علمی و تخصصی فراهم می‌شود.
اطلاعات بیشتر
1398/09/12
ساختمان وزارت نفت به دلیل گسل‌ها باید جابجا شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از لزوم جابجایی وزارت نفت به دلیل قرار گرفتن بر روی گسل‌ها خبر داد.
اطلاعات بیشتر
1398/09/12
9 درصد مساحت تهران روی گسل زلزله

به گفته وی، اگر در خصوص سیل امسال که خسارتی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کشور داشت رویکرد ما پیشگیرانه بود می‌توانستیم بهتر عمل کنیم.
اطلاعات بیشتر
1398/09/12
 از سوی رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مطرح شد؛ پیشنهاد مرکز تحقیقات شهرسازی برای احداث ساختمان‌های سبز

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی احداث ساختمان های سبز را عامل افزایش بهره وری در صنعت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست.
اطلاعات بیشتر
1398/09/06
پیشنهاد مرکز تحقیقات شھرسازی برای احداث ساختمان ھای سبز

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شھرسازی احداث ساختمان ھای سبز را عامل افزایش بھره وری در صنعت ساخت و ساز و کاھش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست.
اطلاعات بیشتر
1398/09/06

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی احداث ساختمان‌های سبز را عامل افزایش بهره‌وری در صنعت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست. به گزارش مهر، محمد شکرچی‌زاده در نشست خبری دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت ساخت گفت: یکی از مباحث مورد بحث در این کنفرانس شهر و جامعه پایدار است.
اطلاعات بیشتر
1398/09/06
اجرا و طراحی ساختما‌ن‌های سبز در دستور کار قرار گرفت

شکرچی‌زاده گفت: طراحی و اجرای ساختمان‌های سبز با عنوان مهمترین طرح‌های کاهش مصرف هزینه از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته است.
اطلاعات بیشتر
1398/09/05
 رئیس سازمان ملی بهره وری: بهره‌وری باید یکی از موضوعات اصلی کنفرانس صنعت ساخت باشد

رئیس‌سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه بهره وری یکی از سه رکن رشد اقتصادی یک کشور است، گفت: موضوع بهره‌وری را به عنوان یکی از موضوعات اصلی کنفرانس "صنعت ساخت" قرار دهیم و نه تنها به عنوان یکی از اهداف 10‌گانه. قطعا سازمان ملی بهره‌وری ایران هرگونه همکاری را در این خصوص خواهد داشت.
اطلاعات بیشتر
1398/09/05

به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشست خبری دومین کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت با بیان اینکه یکی از وظایف مهم مرکز تحقیقات فراهم آوردن زمینه برای توسعه فناوری‌ها و توسعه صنعت ساخت در کشور است گفت: این اقدامات از طریق تدوین ضوابط، آیین‌نامه‌ها و صدور گواهینامه‌های فنی برای محصولات ساختمانی انجام می‌شود.
اطلاعات بیشتر
1398/09/02
قیمت حامل‌های انرژی سد راه رسیدن به ساختمان سبز

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: یکی از موانعی که ما برای ساختمان سبز به آن دسترسی پیدا نمی کنیم قیمت حامل‌های انرژی است .
اطلاعات بیشتر
1398/08/15
ایران می‌تواند نیازهای صنعت ساخت عراق را برآورده کند

دبیر کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت گفت: ایران چندین برابر بیش از امروز می‌تواند نیازهای صنعت ساخت عراق را برآورده کند.
اطلاعات بیشتر
1398/08/15
بهره‌وری باید یکی از موضوعات اصلی کنفرانس صنعت ساخت باشد

ئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه بهره وری یکی از سه رکن رشد اقتصادی یک کشور است، گفت: موضوع بهره‌وری را به عنوان یکی از موضوعات اصلی کنفرانس قرار دهیم و نه تنها به عنوان یکی از اهداف 10‌گانه. قطعا سازمان ملی بهره‌وری ایران هرگونه همکاری را در این خصوص خواهد داشت.
اطلاعات بیشتر
1398/08/14
     رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی؛  قیمت حامل های انرژی سد راه رسیدن به ساختمان سبز

کی دیگر از موانعی که ما برای ساختمان سبز به آن دسترسی پیدا نمی کنیم قیمت حامل‌های انرژی است.
اطلاعات بیشتر
1398/08/07
پیشنهاد احداث ساختمان‌های سبز

ییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی احداث ساختمان‌های سبز را عامل افزایش بهره‌وری در صنعت ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان دانست.
اطلاعات بیشتر
1398/08/07
 با حضور صاحبان صنعت و تولید کنندگان؛ دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت ساخت دی ماه برگزار می‌شود

دومین کنفرانس صنعت ساخت 8 الی 10 دی ماه سال جاری با حضور صاحبان صنعت، سرمایه، مسئولان و تولیدکنندگان ایرانی و بازرگانانی از عراق، سوریه، قطر و عمان در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.
اطلاعات بیشتر
1398/08/06
ایران چندین برابر بیش از امروز می تواند نیازهای صنعت ساخت عراق را برآورده کند

لی شاهانی دبیرکنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت در دیدار با رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان استان اربیل با اعلام این مطلب افزود: ایران نیاز عمده خود را در محصولات صنایع ساخت از داخل تامین میکند و میتواند عمده محصولات مورد نیاز عراق را نیز تامین نماید.
اطلاعات بیشتر
1398/08/05
اولین جلسه سیاستگذاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت برگزار شد

ولین جلسه سیاستگذاری «دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت» صبح امروز در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. اولین جلسه سیاستگذاری «دومین کنفرانس بین المللی صنعت ساخت» با حضور محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، محمد پژمان مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، فاطمه پهلوانی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران، علی شاهانی دبیر همایش و جمعی از مدیران، متخصصین، صاحبنظران و دست اندرکاران همایش برگزار شد.
اطلاعات بیشتر
1398/08/05
از سوی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درنشست سیاستگذاری دومین کنفرانس صنعت ساخت مطرح شد: نگاه ویژه به بازار عرضه و تقاضای مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در اولین نشست سیاستگذاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت گفت: موضوع بازار مسکن با چالش‌های بسیار و غیرقابل پیش‌بینی مواجه است و قطعا در این بازار عرضه‌کنندگان و هم مصرف‌کنندگان متضرر شده‌اند .
اطلاعات بیشتر
1398/08/05
برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت

گروه بنگاه ها- اقتصاد نیوز رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در آستانه برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت ساخت در نشست شورای سیاست گذاری این کنفرانس گفت: در مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان ها از نظر میزان انرژی به گروه های مختلفی تقسیم می شوند که متناسب با نوع کاربری ساختمان و محل قرارگیری در نقاط مختلف کشور و دیگر پارامترها است وپس از تعیین گروه ساختمانی میزان صرفه جویی در آن مشخص شده و متناسب با آن باید طراحی ساختمان صورت پذیرد.
اطلاعات بیشتر
1398/08/05

حضور 20 کشور جهان در نمایشگاه صنعت ساخت و ساز ایران
اطلاعات بیشتر
1396/09/08

انتشار اخبار همایش در وبسایت بنانیوز
اطلاعات بیشتر
1396/08/06